Koła skrętne

Wyświetlanie 1–24 z 164 wyników

Zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertę kół skrętnych, która obejmuje m.in. modele przemysłowe, meblowe oraz przeznaczone do średnich i dużych obciążeń. W zależności od potrzeb dostępne są zestawy wykonane z różnych materiałów, w tym wyjątkowo odpornej stali nierdzewnej, wytrzymałego poliuretanu i poliamidu oraz wytrzymałej gumy.

Skrętne kółka do wózków umożliwiają sterowanie i odpowiadają za zwrotność. Ich atutem jest możliwość obrotu wokół własnej osi, a tym samym możliwość zmiany kierunku jazdy.
Zazwyczaj (w zależności od przeznaczenia) kółka obrotowe łączone są w zestawach ze stałymi, których zadaniem jest zapewnienie stabilności. Klasyczny układ to dwa kółka stałe i dwa skrętne. W szczególnych przypadkach najlepiej sprawdzają się układy złożone wyłącznie z trzech kół obrotowych, które umożliwiają bardzo łatwe przemieszczanie się w różnych kierunkach, ale nie zapewniają stabilności. Jest to rozwiązanie przeznaczone raczej do małych i średnich obciążeń.

Cztery kółka obrotowe o tej samej wysokości całkowitej, również mogą stanowić zestaw. Jest to układ maksymalnie zwinny, przez co doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie dominują wąskie korytarze.

W przeciwności do wcześniej opisanego zestawu – w tym przypadku nośność jest wysoka. Minusem rozwiązania jest jednak słaba stabilność.
Modele skrętne są zróżnicowane pod względem wielkości, koloru, a także konstrukcji. W zależności od wymagań użytkowników możliwe jest indywidualne dopasowanie parametrów. Zapraszamy do zaznania się z ofertą, a w razie potrzeby zadania dodatkowych pytań, zachęcamy do kontaktu.

Czytaj więcej Czym Charakteryzują Się Kółka Obrotowe?

Shopping Cart
Scroll to Top