Koła stałe

Wyświetlanie 1–24 z 150 wyników

W naszej ofercie dostępne od ręki (wysyłka w 2-3 dni robocze) są koła stałe we wszystkich możliwych konfiguracjach materiałów i konstrukcji. W zależności od przeznaczenia można zamówić kółka do mebli, przemysłowe lub w wariancie do dużych obciążeń. Szeroki wybór modeli umożliwia precyzyjny dobór parametrów do funkcji, jaką mają spełniać zestawy kołowe, uwzględniając m.in. ciężar załadunku, powierzchnie, po jakiej ma się poruszać wózek oraz temperaturę pracy, czy ewentualny kontakt z chemikaliami.
Koła stałe montowane na wsporniku odpowiadają za stabilizację i jazdę w jednym kierunku w linii prostej w przód lub w tył. W przeciwności do kółek obrotowych nie umożliwiają kierowania, dlatego bardzo często łączone są w zestawy np.: dwa kółka obrotowe i dwa stałe o jednakowej wysokości całkowitej (najczęściej stosowana opcja),

  • dwa obrotowe i dwa stałe o większej średnicy (konfiguracja ułatwia manewrowanie),
  • cztery kółka obrotowe i dwa stałe (złożony zestaw do największych obciążeń).

Zestawy kołowe mogą też składać się wyłącznie ze stałych elementów np. w konfiguracji cztery stałe + dwa stałe o większej średnicy. Taki układ ułatwia przechylanie załadunku, jest także stosowany jako tańsza alternatywa. Ważne, aby kół stałych nie przesuwać w poprzek kierunku jazdy, bo może to doprowadzić do awarii. Modele kół stałych dostępne są w szerokim zakresie średnicy od 50 mm (serie przeznaczone do produkcji mebli) aż do 250 mm (kółka przemysłowe do dużych obciążeń). W przypadku ekstremalnych warunków pracy polecany jest wybór najbardziej wytrzymałych modeli wykonanych z odpornej stali nierdzewnej.

Czytaj więcej Koła transportowe: mobilność i łatwość manewrowania

Shopping Cart
Scroll to Top