Koła z hamulcem otwór na śrubę

Wyświetlanie 1–24 z 75 wyników

Koła z hamulcem mogą być montowane za pomocą płytki lub śruby mocującej i nakrętki. W drugim przypadku w solidnych obudowach wykonane są odpowiedniej wielkości otwory umieszczone centralnie. Średnice otworu są różne w zależności od wybranego modelu, podobnie jak średnica piasty, czyli elementu połączenia. Koła obrotowe z hamulcem z otworem na śrubę są łatwiejsze w montażu (i ewentualnym demontażu) niż modele z płytką.

Zestawy z hamulcem i śrubą mogą mieć różne przeznaczenie, są to m.in. kółka aparaturowe lub przemysłowe. Zazwyczaj mają mniejszą nośność maksymalną w granicach od 50 kg do 300 kg, w wariantach średnicy koła od 50 mm do 200 mm i szerokości od 13 mm do 50 mm. W standardowej ofercie tarcza koła z otworem na śrubę wykonana jest z blachy, poliamidu lub polipropylenu.

W przypadku bieżników nie ma ograniczeń dotyczących materiałów, dostępne są wszystkie warianty. Podobnie z rodzajem łożyska, które może być m.in. kulkowe, ślizgowe lub wałeczkowe – w zależności od przeznaczenia zestawu kołowego. W przypadku bardziej wymagającego środowiska pracy najodpowiedniejsze będzie łożysko w wersji ze stali nierdzewnej.

Koła obrotowe z hamulcem i otworem na śrubę można dopasować do specyficznych założeń pracy kół. W wyborze najlepszego wariantu optymalnego zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i cenowym pomagają nasi konsultanci. W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących zakupu lub montażu zestawów kołowych zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Katalogowe modele (z wyłączeniem opcji na specjalne zamówienie) wysyłane już w 2-3 dni robocze.

Czytaj więcej Koła przemysłowe – charakterystyka, rodzaje i wybrane serie

Shopping Cart
Scroll to Top