W sklepie internetowym kolkadowozkow.pl dostępne są także kółka przemysłowe do dużych obciążeń wyposażone w przedni hamulec i wytrzymały widelec spawany. Serie zostały wykonane przy wykorzystaniu wytrzymałych materiałów, dzięki czemu zestawy kołowe mogą służyć bezawaryjnie przez długie lata, nawet przy intensywnej eksploatacji. Dostępne są trzy warianty wielkości średnicy: 125 mm, 160 mm oraz 200 mm o szerokości 45 mm lub 50 mm. Zakres maksymalnej nośności wynosi od 300 kg do 1000 kg.

W zależności od przeznaczenia możliwe jest dobranie rodzaju tarczy: w przypadku wystąpienia zagrożeń prowadzących do uszkodzeń mechanicznych lepszym rozwiązaniem będzie inwestycja w tarcze żeliwne, natomiast potencjalne narażenie na korozję jest przesłanką do wybrania obudowy aluminiowej.

Kółka obrotowe z hamulcem przednim i spawanym widelcem wyposażone są w bieżniki z poliuretanu, w wersji standardowej, dwuskładnikowej lub miękkiej. Materiał jest wyjątkowo wytrzymały oraz odporny na ścieranie i rozdarcia. Cechuje się niskimi oporami toczenia (co ułatwia użytkowanie), ale także odpornością na różnego rodzaju związki chemiczne, jak benzyna czy olej. Poliuretanowy bieżnik może bezawaryjnie pracować w szerokim zakresie temperatur od -30°C do +80°C. Dzięki takim właściwościom koła z hamulcem i spawanym widelcem nadają się do trudnych warunków i pracy z dużym obciążeniem.

We wszystkich modelach dostępnych w ramach tej kategorii produktowej zastosowano wzmocnione, podwójne łożysko kulkowe. Jest ono uznawane za jedno z najbardziej wytrzymałych rozwiązań stosowanych w kółkach.

Czytaj więcej Koła transportowe – kiedy wybrać model z hamulcem

Shopping Cart
Scroll to Top