Koła skrętne spawany widelec

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Kółka obrotowe (skrętne) występują tylko w kołach do dużych obciążeń. Szczególnie wytrzymałe są modele o wzmocnionej konstrukcji ze spawanym widelcem, wykonane z wytrzymałych elementów w tym m.in. poliuretanowych bieżników, zapewniających niskie opory toczenia. Poliuretan (tworzywo PU) to materiał charakteryzujący się wytrzymałością na rozciąganie oraz rozdzieranie. Jego atutem jest także odporność na drgania. Może być stosowany na różnych powierzchniach m.in. asfalcie, płytkach, czy parkiecie – koła do wózka z poliuretanowym bieżnikiem nie brudzą podłoża.

Zestawy kołowe składają się przede wszystkim z dwóch głównych elementów, czyli koła i jego obudowy – widelca. W tym przypadku obudowa służy jednocześnie do zamocowania zestawu do powierzchni urządzeń lub mebli (w zależności od przeznaczenia). Są różne typy widelców, ale spawane są bardziej wytrzymałe, dlatego stosuje się je produkując koła obrotowe do dużych obciążeń. Koła skrętne ze spawanym widelcem dostępne są w rozmiarach: 125 mm, 160 mm oraz 200 mm. Ich nośność waha się w granicach od 300 kg do 1000 kg.

Większość modeli wyposażona jest w podwójne łożyska kulkowe, które dzięki minimalizowaniu oporów toczenia zapewniają łatwiejsze przemieszczanie ładunków. Mają ponadprzeciętną żywotność i charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami jezdnymi.

Wysokiej jakości koła, wykonane z odpornych materiałów, przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii produkcyjnej spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Zakup możliwy jest bezpośrednio w sklepie internetowym lub w razie potrzeby, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Czytaj więcej Czym wyróżniają się kółka przemysłowe do dużych obciążeń

Shopping Cart
Scroll to Top