Koła do wózków Cascoo – przegląd nowości

Marka KDW jest oficjalnym partnerem Cascoo, mającym przeszło 10-letnie doświadczenie na rynku europejskim. Produkowane przez nich koła do wózków przemysłowych znane i stosowane są na całym świecie. Odróżniają się perfekcyjnym wykonaniem i dbałością o każdy detal, ale także ponadprzeciętną nośnością dla danej średnicy koła. Niedawno pojawił się nowy katalog CASCOO na rok 2022, dlatego przygotowaliśmy krótki przegląd nowości.

Kołka transportowe najwyższej jakości – 10 lat marki

Europejska marka Cascoo Europe GmbH powstała w 2012 roku w Niemczech, a obecnie dystrybuuje koła transportowe już do 8 krajów Starego Kontynentu, w tym do Polski. W ubiegłym roku jedna z produkowanych serii została szczególnie doceniona za wyjątkowy design – koła CASCOO EVA otrzymały prestiżową nagrodę Red Dot Award 2021.

nowości kdw

Misja, która przyświeca marce od momentu jej powstania to: tworzenie korzyści dla klientów, dostarczanie jakości, poprzez wybór najlepszych surowców i nowoczesny proces produkcyjny oraz odpowiedzialność wobec pracowników na całym świecie. Każdego roku firma notuje wzrost produkcji, co pozwala na ciągłą ekspansję.

Dzięki wsłuchiwaniu się w pytania klientów, CASCOO eksperymentuje i tworzy zupełnie nowe serie produktów, stanowiących odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku. W najnowszym katalogu znajdują się m.in. udoskonalone koła przemysłowe, kółka do zadań specjalnych oraz zupełnie nowe koła transportowe ze stali nierdzewnej.

Podwójne koła do wózka.

W katalogu CASCOO 2022 pojawiły się dwie serie podwójnych kół jezdnych: polipropylenowe P2T2 i poliamidowe N4N4. Zestawy wykorzystywane są m.in. jako elementy wyposażania sklepów, w tym jako element ekspozycji lub wózków, oraz wyposażenia cateringowego. Obie serie używane są także w produkcji sprzętu medycznego.

N4N4

Polipropylenowe koła do wózków P2T2 mogą pracować w zakresie temperatur od -20oC do 60oC. Ich wyróżnikiem jest cicha praca, niezależnie od powierzchni, po jakiej się poruszają. Dzięki temu, że jest to model podwójny, ładowność zestawu jest większa i sięga nawet 100 kg. Model N4N4 jest solidną, tańszą opcją, wykonaną z poliamidu. Jego maksymalna nośność to 70 kg.

Kółka przemysłowe

Wiele nowości pojawiło się także w kategoriach koła przemysłowe i koła przemysłowe do dużych obciążeń. Udoskonalone modele występują w różnych obudowach, w zależności od przeznaczenia. Wykorzystywane są m.in. w przemyśle mechanicznym, motoryzacji oraz produkcji wózków samojezdnych AGV. Opcjonalnie każdy z modeli może być uzupełniony o blokady kierunkowe oraz system chroniący stopy.

W zależności od typu koła przemysłowe do dużych obciążeń charakteryzują się różną maksymalną nośnością:

  • do 500 kg np. poliamidowy model Z4U5 i aluminiowe koła BAF2 i BAF4
  • do 800 kg np. aluminiowe serie BAU5, BAX7 i BAY5
  • do 1000 kg np. poliamidowe koła przemysłowe Z0Z0 i poliuretanowe I2U5

Wszystkie modele o dużej ładowności wyróżniają się solidną i stabilną konstrukcją, umożliwiającą transport wszelkiego rodzaju ciężkich towarów.

Kółka transportowe ze stali nierdzewnej

Wytrzymałe koła transportowe ze stali nierdzewnej, ze względu na swoje szczególne właściwości, są stosowane w wielu gałęziach przemysłu. Mniejsza wrażliwość na działanie agresywnych substancji chemicznych, lepsza sprężystość i łatwość czyszczenia powodują, że po te modele sięgają przedstawiciele branż medycznych i gastronomicznych, gdzie higiena jest szczególnie ważna.

Przykład modelu wykorzystywanego w przemyśle i transporcie spożywczym to poliamidowe koła do wózków N2U6, nadające się do pracy nawet w ekstremalnych warunkach temperaturowych od -40oC do 80oC. Ich zaletą jest długa żywotność i (dzięki elastycznemu bieżnikowi) cicha praca.

Kółka obrotowe do koszy na śmieci

Szczególnym rodzajem są kółka transportowe stosowane w produkcji pojemników na śmieci – zarówno tych do użytku prywatnego, jak i dużych publicznych transporterów. W tym przypadku zestawy kołowe muszą zapewniać zwinne, lekkie i łatwe przemieszczanie kubłów, nawet tych o najbardziej nieporęcznych gabarytach. Istotnym czynnikiem jest także odporność na zmienne warunki atmosferyczne.

Trzy serie kół dostosowanych do tych wymagań to polipropylenowe P4S4 o maksymalnym załadunku 205 kg, SBS4 ze stalowymi felgami o nośności do 300 kg i aluminiowe BAF4 nadające się do transportu o załadunku aż do 500 kg.

Katalog 2022

Wszystkie modele, wraz z techniczną charakterystyką znajdują się w najnowszym katalogu CASCOO 2022. Jeżeli poszukujesz specyficznego produktu, dostosowanego do konkretnych potrzeb – skontaktuj się z nami. Odpowiemy na Twoje pytania i doradzimy najlepsze rozwiązanie.

Podziel się tym postem

Czytaj więcej

Shopping Cart
Scroll to Top