nowości kdw

Koła do wózków Cascoo – przegląd nowości

Marka KDW jest oficjalnym partnerem Cascoo, mającym przeszło 10-letnie doświadczenie na rynku europejskim. Produkowane przez nich koła do wózków przemysłowych znane i stosowane są na całym świecie. Odróżniają się perfekcyjnym wykonaniem i dbałością o każdy detal, ale także ponadprzeciętną nośnością dla danej średnicy koła. Niedawno pojawił się nowy katalog CASCOO na rok 2022, dlatego przygotowaliśmy krótki przegląd nowości.

Kołka transportowe najwyższej jakości – 10 lat marki

Europejska marka Cascoo Europe GmbH powstała w 2012 roku w Niemczech, a obecnie dystrybuuje koła transportowe już do 8 krajów Starego Kontynentu, w tym do Polski. W ubiegłym roku jedna z produkowanych serii została szczególnie doceniona za wyjątkowy design – koła CASCOO EVA otrzymały prestiżową nagrodę Red Dot Award 2021.

nowości kdw

Misja, która przyświeca marce od momentu jej powstania to: tworzenie korzyści dla klientów, dostarczanie jakości, poprzez wybór najlepszych surowców i nowoczesny proces produkcyjny oraz odpowiedzialność wobec pracowników na całym świecie. Każdego roku firma notuje wzrost produkcji, co pozwala na ciągłą ekspansję.

Dzięki wsłuchiwaniu się w pytania klientów, CASCOO eksperymentuje i tworzy zupełnie nowe serie produktów, stanowiących odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku. W najnowszym katalogu znajdują się m.in. udoskonalone koła przemysłowe, kółka do zadań specjalnych oraz zupełnie nowe koła transportowe ze stali nierdzewnej.

Podwójne koła do wózka.

W katalogu CASCOO 2022 pojawiły się dwie serie podwójnych kół jezdnych: polipropylenowe P2T2 i poliamidowe N4N4. Zestawy wykorzystywane są m.in. jako elementy wyposażania sklepów, w tym jako element ekspozycji lub wózków, oraz wyposażenia cateringowego. Obie serie używane są także w produkcji sprzętu medycznego.

N4N4

Polipropylenowe koła do wózków P2T2 mogą pracować w zakresie temperatur od -20oC do 60oC. Ich wyróżnikiem jest cicha praca, niezależnie od powierzchni, po jakiej się poruszają. Dzięki temu, że jest to model podwójny, ładowność zestawu jest większa i sięga nawet 100 kg. Model N4N4 jest solidną, tańszą opcją, wykonaną z poliamidu. Jego maksymalna nośność to 70 kg.

Kółka przemysłowe

Wiele nowości pojawiło się także w kategoriach koła przemysłowe i koła przemysłowe do dużych obciążeń. Udoskonalone modele występują w różnych obudowach, w zależności od przeznaczenia. Wykorzystywane są m.in. w przemyśle mechanicznym, motoryzacji oraz produkcji wózków samojezdnych AGV. Opcjonalnie każdy z modeli może być uzupełniony o blokady kierunkowe oraz system chroniący stopy.

W zależności od typu koła przemysłowe do dużych obciążeń charakteryzują się różną maksymalną nośnością:

  • do 500 kg np. poliamidowy model Z4U5 i aluminiowe koła BAF2 i BAF4
  • do 800 kg np. aluminiowe serie BAU5, BAX7 i BAY5
  • do 1000 kg np. poliamidowe koła przemysłowe Z0Z0 i poliuretanowe I2U5

Wszystkie modele o dużej ładowności wyróżniają się solidną i stabilną konstrukcją, umożliwiającą transport wszelkiego rodzaju ciężkich towarów.

Kółka transportowe ze stali nierdzewnej

Kółka transportowe ze stali nierdzewnej

Wytrzymałe koła transportowe ze stali nierdzewnej, ze względu na swoje szczególne właściwości, są stosowane w wielu gałęziach przemysłu. Mniejsza wrażliwość na działanie agresywnych substancji chemicznych, lepsza sprężystość i łatwość czyszczenia powodują, że po te modele sięgają przedstawiciele branż medycznych i gastronomicznych, gdzie higiena jest szczególnie ważna.

Przykład modelu wykorzystywanego w przemyśle i transporcie spożywczym to poliamidowe koła do wózków N2U6, nadające się do pracy nawet w ekstremalnych warunkach temperaturowych od -40oC do 80oC. Ich zaletą jest długa żywotność i (dzięki elastycznemu bieżnikowi) cicha praca.

Kółka obrotowe do koszy na śmieci

Szczególnym rodzajem są kółka transportowe stosowane w produkcji pojemników na śmieci – zarówno tych do użytku prywatnego, jak i dużych publicznych transporterów. W tym przypadku zestawy kołowe muszą zapewniać zwinne, lekkie i łatwe przemieszczanie kubłów, nawet tych o najbardziej nieporęcznych gabarytach. Istotnym czynnikiem jest także odporność na zmienne warunki atmosferyczne.

Trzy serie kół dostosowanych do tych wymagań to polipropylenowe P4S4 o maksymalnym załadunku 205 kg, SBS4 ze stalowymi felgami o nośności do 300 kg i aluminiowe BAF4 nadające się do transportu o załadunku aż do 500 kg.

Katalog 2022

Wszystkie modele, wraz z techniczną charakterystyką znajdują się w najnowszym katalogu CASCOO 2022. Jeżeli poszukujesz specyficznego produktu, dostosowanego do konkretnych potrzeb – skontaktuj się z nami. Odpowiemy na Twoje pytania i doradzimy najlepsze rozwiązanie.

Shopping Cart