Koła przemysłowe – charakterystyka, rodzaje i wybrane serie

Większość gałęzi przemysłu – niebezpodstawnie – kojarzona jest z wymagającymi warunkami. Z tego powodu wykorzystywane w przemyśle maszyny, urządzenia i podzespoły muszą cechować się specjalną specyfikacją. Niezbędna jest solidna konstrukcja i wytrzymałe materiały, również w przypadku zestawów kołowych.

Pod zbiorczą nazwą koła przemysłowe kryją się różne typy kół o szczególnych właściwościach, nadające się do pracy w najtrudniejszych warunkach. Używa się ich np. jako koła do wózka transportowego lub platformowego, jako elementy kontenerów rolkowych, a także w budownictwie i motoryzacji. Szczególnym rodzajem są wzmocnione koła o ponadprzeciętnej nośności, o których więcej można przeczytać w naszym ostatnim wpisie: Czym wyróżniają się kółka przemysłowe do dużych obciążeń?

Odpowiednie zestawy kołowe dobierane są szczególnie pod kątem docelowych warunków pracy oraz przewidywanego maksymalnego ciężaru załadunku. W produkcji drabin i podestów najczęściej wybiera się elementy wykonane z blachy i gumy, natomiast bieżnik z termoplastycznego poliuretanu sprawdza się tam, gdzie znaczenie ma wygląd i (przede wszystkim) niski opór toczenia.

4 typy konstrukcji koła do wózka marki CASCOO

Koła przemysłowe powinny wyróżniać się wysoką nośnością, niskimi oporami toczenia i perfekcyjnie dopasowaną, odpowiednią do danego zadania średnicą. Rozróżnia się je ze względu na materiał, obudowę oraz metody montażu (za pomocą płytki lub śruby). Różne mogą być także typy konstrukcji, w przypadku kół przemysłowych marki CASCOO są to: Innovation, Basic, Flex oraz Premium.

Koła przemysłowe Innovation i Basic

Dwie serie, Innovation i Basic, odznaczają się solidną konstrukcją, przy jednocześnie stosunkowo niskiej cenie. Oba rodzaje dostępne są w rozmiarach od 80 mm do 125 mm, przy maksymalnej nośności od 150 kg do 200 kg. W standardzie wyposażone są w hamulce. Podstawową różnicą jest materiał (w przypadku Innovation jest to stal nierdzewna) oraz rodzaj zastosowanego nitu – otwarty dla konstrukcji Innovation i półokrągły dla Basic.

Koła przemysłowe Flex i Premium

Koła przemysłowe marki CASCOO dostępne są także w wariantach typu Flex lub Premium. W tych przypadkach producent oferuje większe rozmiary (od 80 mm do 200 mm) z maksymalną nośnością od 150 kg do 300 kg (Flex) i od 150 kg do 400 kg (Premium). W ich produkcji stosuje się wytrzymałe nity z litej stali.

Koła Flex zostały zaprojektowane z myślą o szczególnych wymaganiach użytkowników, dlatego są najbardziej elastyczne. Dodatkowo wyposażono je w blokady kierunkowe. Zestawy Premium natomiast wyróżniają się niskim oporem toczenia, a także bezkonkurencyjną wytrzymałością i stabilnością.

Przykładowe modele – koła przemysłowe marki CASCOO

W naszym sklepie internetowym dostępne są przemysłowe koła do wózka o bardzo różnych parametrach. Można skonfigurować zestawy o dowolnych wielkościach, materiałach i typach konstrukcji, dzięki czemu każdy jest w stanie dopasować produkty do swoich potrzeb. Jeżeli jednak podane w specyfikacjach parametry nie odpowiadają wymaganiom, możliwe jest również odstępstwo od standardu. W przypadku indywidualnych zamówień (np. znaczeń logo na widelcach) zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

Jednym z popularnych modeli, który można znaleźć w katalogu oraz na stronie jest P4S4 wyposażony w polipropylenową tarczę i bieżnik z solidnej, czarnej gumy. Dzięki cichej pracy na wszystkich rodzajach powierzchni doskonale sprawdza się jako element wózków transportowych lub mebli. Koła przystosowane są do użytkowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, co sprawia, że są bardzo uniwersalne.

Ciekawa seria to także koła przemysłowe AAX7 z aluminiową tarczą i poliuretanowym bieżnikiem, wyposażone w wytrzymałe, podwójne łożyska kulkowe. Materiały są odporne na kwasy, oleje i tłuszcze, a także wytrzymałe na czynniki zewnętrzne i uderzenia. Koła AAX7 mogą być stosowane np. w produkcji kontenerów i wózków transportowych.

Jeżeli chcesz sprawdzić specyfikację wszystkich oferowanych przez nas zestawów kołowych, zapraszamy do zakładki „Sklep” lub do kontaktu bezpośredniego.

Shopping Cart