Koła przemysłowe – charakterystyka, rodzaje i wybrane serie

Większość gałęzi przemysłu – niebezpodstawnie – kojarzona jest z wymagającymi warunkami. Z tego powodu wykorzystywane w przemyśle maszyny, urządzenia i podzespoły muszą cechować się specjalną specyfikacją. Niezbędna jest solidna konstrukcja i wytrzymałe materiały, również w przypadku zestawów kołowych.

Pod zbiorczą nazwą koła przemysłowe kryją się różne typy kół o szczególnych właściwościach, nadające się do pracy w najtrudniejszych warunkach. Używa się ich np. jako koła do wózka transportowego lub platformowego, jako elementy kontenerów rolkowych, a także w budownictwie i motoryzacji. Szczególnym rodzajem są wzmocnione koła o ponadprzeciętnej nośności, o których więcej można przeczytać w naszym ostatnim wpisie: Czym wyróżniają się kółka przemysłowe do dużych obciążeń?

Odpowiednie zestawy kołowe dobierane są szczególnie pod kątem docelowych warunków pracy oraz przewidywanego maksymalnego ciężaru załadunku. W produkcji drabin i podestów najczęściej wybiera się elementy wykonane z blachy i gumy, natomiast bieżnik z termoplastycznego poliuretanu sprawdza się tam, gdzie znaczenie ma wygląd i (przede wszystkim) niski opór toczenia.

4 typy konstrukcji koła do wózka marki CASCOO

Koła przemysłowe powinny wyróżniać się wysoką nośnością, niskimi oporami toczenia i perfekcyjnie dopasowaną, odpowiednią do danego zadania średnicą. Rozróżnia się je ze względu na materiał, obudowę oraz metody montażu (za pomocą płytki lub śruby). Różne mogą być także typy konstrukcji, w przypadku kół przemysłowych marki CASCOO są to: Innovation, Basic, Flex oraz Premium.

Koła przemysłowe Innovation i Basic

Dwie serie, Innovation i Basic, odznaczają się solidną konstrukcją, przy jednocześnie stosunkowo niskiej cenie. Oba rodzaje dostępne są w rozmiarach od 80 mm do 125 mm, przy maksymalnej nośności od 150 kg do 200 kg. W standardzie wyposażone są w hamulce. Podstawową różnicą jest materiał (w przypadku Innovation jest to stal nierdzewna) oraz rodzaj zastosowanego nitu – otwarty dla konstrukcji Innovation i półokrągły dla Basic.

Koła przemysłowe Flex i Premium

Koła przemysłowe marki CASCOO dostępne są także w wariantach typu Flex lub Premium. W tych przypadkach producent oferuje większe rozmiary (od 80 mm do 200 mm) z maksymalną nośnością od 150 kg do 300 kg (Flex) i od 150 kg do 400 kg (Premium). W ich produkcji stosuje się wytrzymałe nity z litej stali.

Koła Flex zostały zaprojektowane z myślą o szczególnych wymaganiach użytkowników, dlatego są najbardziej elastyczne. Dodatkowo wyposażono je w blokady kierunkowe. Zestawy Premium natomiast wyróżniają się niskim oporem toczenia, a także bezkonkurencyjną wytrzymałością i stabilnością.

Przykładowe modele – koła przemysłowe marki CASCOO

W naszym sklepie internetowym dostępne są przemysłowe koła do wózka o bardzo różnych parametrach. Można skonfigurować zestawy o dowolnych wielkościach, materiałach i typach konstrukcji, dzięki czemu każdy jest w stanie dopasować produkty do swoich potrzeb. Jeżeli jednak podane w specyfikacjach parametry nie odpowiadają wymaganiom, możliwe jest również odstępstwo od standardu. W przypadku indywidualnych zamówień (np. znaczeń logo na widelcach) zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

Jednym z popularnych modeli, który można znaleźć w katalogu oraz na stronie jest P4S4 wyposażony w polipropylenową tarczę i bieżnik z solidnej, czarnej gumy. Dzięki cichej pracy na wszystkich rodzajach powierzchni doskonale sprawdza się jako element wózków transportowych lub mebli. Koła przystosowane są do użytkowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, co sprawia, że są bardzo uniwersalne.

Ciekawa seria to także koła przemysłowe AAX7 z aluminiową tarczą i poliuretanowym bieżnikiem, wyposażone w wytrzymałe, podwójne łożyska kulkowe. Materiały są odporne na kwasy, oleje i tłuszcze, a także wytrzymałe na czynniki zewnętrzne i uderzenia. Koła AAX7 mogą być stosowane np. w produkcji kontenerów i wózków transportowych.

Jeżeli chcesz sprawdzić specyfikację wszystkich oferowanych przez nas zestawów kołowych, zapraszamy do zakładki „Sklep” lub do kontaktu bezpośredniego.

Podziel się tym postem

Czytaj więcej

Shopping Cart
Scroll to Top