Koła z hamulcem

Wyświetlanie 1–24 z 169 wyników

W wielu przypadkach istotne są nie tylko właściwości jezdne kół, ale także możliwość ich unieruchomienia – również z załadunkiem. Do takiego zastosowania oferujemy szeroki wybór kół stałych i skrętnych wyposażonych w hamulec. W ofercie znajdziesz koła przemysłowe, do dużych obciążeń, meblowe, a także wykonane ze stali nierdzewnej odporne koła do zadań specjalnych.

Kółka obrotowe z hamulcem stosowane są m.in. w przypadku rusztowań, gdzie unieruchomienie konstrukcji jest szczególnie ważne ze względu na bezpieczeństwo pracowników. Rozwiązanie jest wykorzystywane także w produkcji mebli, również specjalistycznych jak łóżka szpitalne, czy stosowane w piekarnictwie regały. W warunkach, gdzie niezbędne jest zachowanie maksymalnej higieny (branża spożywcza, medyczna), koła muszą być wykonane z odpornych materiałów, niewchodzących w reakcję z otoczeniem.

W ofercie dostępne są kółka z hamulcem o różnych średnicach od 50 mm do 250 mm. Tarcze mogą być wykonane z dowolnego materiału np. blachy, aluminium, zagęszczonego poliamidu lub elektroprzewodzącego polipropylenu, odpowiedniego do tzw. zadań specjalnych. Również w przypadku bieżnika nie ma ograniczeń, od ręki dostępne są m.in. modele gumowe, elektroprzewodzące, czy z dodatkiem włókna szklanego.
Koła z hamulcem stosowane są w różnych konfiguracjach, często w połączeniu z kołami bez dodatkowego zabezpieczenia. W każdym przypadku należy pamiętać, że unieruchomienie możliwe jest tylko na powierzchni płaskiej lub prawie płaskiej – każdy model ma własną specyfikację techniczną, która określa maksymalny kąt nachylenia.

Czytaj więcej Koła transportowe – kiedy wybrać model z hamulcem?

Shopping Cart
Scroll to Top